למידע השאירו פרטים
דף הבית >> אוגוסט 2013

 

חנוכה, אגדות בריבוע וסדנאות יצירה


שלום וברכה,
שנה חדשה מעוררת רצון והשראה ליצור דברים חדשים, וגם אנחנו התחדשנו לכבוד השנה החדשה בהצגות חדשות ובמבחר מרשים של הצגות מהעולם החביב עלינו, עולם האגדות הקסומות... אז כל מי שרוצה להכיר מקרוב את פיטר פן, לדבר עם שלגייה, לשמוח עם כיפה אדומה, להתרגש עם אלאדין ולשחק עם עמי ותמי – זה הזמן להזמין את הכוכבים הנצחיים האלה לביקור פרטי מרגש...
 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נשף החנוכה של סיגי הסופגנייה
ורון הסביבון

רון, הסביבון השמח וטוב הלב, סקרן מאוד. הוא קיבל הזמנה רשמית לרקוד בנשף החנוכה השנתי, אך אינו יודע מיהי אותה דמות סודית, שהזמינה אותו לנשף... עליו לגלות מהר את החידה, כי אם לא יגלה אותה בזמן, לא יוכל לרקוד את ריקוד הסביבון שלו בנשף החנוכה המסורתי. הצגה שמחה הכוללת שירי חג. 

 

 הנס של מנורת השמן הפלאית!
לקראת חג החנוכה, גילי יוצאת למסע אמיץ בעקבות מנורת השמן הפלאית, כדי למצוא את הנס הפרטי שלה... הצגה שמחה, מרגשת ומלאת דמיון, הכוללת את שירי חג החנוכה האהובים.

לרקוד כמו סביבון מופע ריקוד שמח וקצבי לחנוכה, הכולל הפעלות ריקודים בסגנונות שונים. האם גם הסביבון שנעלם יצטרף לחגיגה? 
הדרקונית שהביאה את האור – מימי הדרקונית הוורודה עוזרת להאיר את הממלכה שכישוף נטל ממנה את האור רגע לפני חג החנוכה. בזכות יכולותיה המיוחדות היא עוזרת לחגוג את החג ולזכות בלבו של הנסיך.
חגיגת האור של מאיו מאיו, ביצת ההפתעה החמודה והאהובה, מגיע לחגוג עם הילדים את חג האור והשמחה, ואפילו מביא להם הפתעה – סביבון ענק! אך מה עושים כשגם שולה מכשולה חושקת בסביבון הזה?
קסם של סביבון יום ההולדת של עדי חל בחנוכה. קוסם טוב לב מגיע בלילה כדי להגשים את המשאלות לרגל החג, אך נעלם לפתע יחד עם הסביבון. האם יצליח לעשות את הקסם שיחזיר את הסביבון האבוד?
התפוח והנר מוצאים חבר – התפוח האדום שנפל מהעץ בחצר מחפש את אחיו התאום ובחיפושיו פוגש בנר חנוכה קטן שהלך לאיבוד מתוך החנוכייה ואבד לאחיו. התפוח שר שיר מיוחד לחנוכה, ועוזר לנר למצוא את דרכו חזרה לחנוכייה.
חג החנוכה של הפיה ישראלה, פיה מקסימה מכוכב הפיות, מגיעה לארץ חדשה שבה חוגגים חג לא מוכר לה.... עם סופגניות, נרות ועוד. בזכות חברים מיוחדים שהיא פוגשת, ישראלה מצטרפת לחגיגה הגדולה והשמחה.

כתר של חנוכה – לרגל ההכנות לחגיגת החנוכה בחדר הצעצועים, הם מחליטים להכתיר את מלך או מלכת החג של חדר הצעצועים. מי יזכה בכתר חנוכה הנכסף? 

המסע בעקבות האומץ צילי וגיל, החברות הכי טובות, יוצאות לרגל חג החנוכה, שהוא חג הגבורה, במסע מיוחד מאוד בעקבות האומץ, כאשר הדרך אל האומץ מזמנת להן מפגשים עם דמויות בלתי רגילות. האם יהיו גיבורות ויגלו את האומץ? 
לאן נעלם שיר החנוכה? הנסיכה החייכנית נעצבת אל לבה, כאשר שיר החנוכה האהוב שלה נעלם. היא יוצאת לחפש אחריו ובדרך פוגשת חברים חמודים, שעוזרים לה במשימה.

זמר נולד בחנוכה כאשר גמד-לא-נחמד לוקח את שיר החנוכה של הבובה ברי, הבובה וחברתה הטובה, שיר, יוצאות לחפש אותו. אך השיר יחזור למקומו בחג רק אם ימצאו את הזמר שישיר הכי יפה את שירי חנוכה.

הפעלה: בעקבות יהודה המכבי
הילדים פוגשים ביהודה המכבי הגיבור, שמלמד אותם לשחק משחקים של גיבורים: לקלוע למטרה, לזחול במנהרות ביער, לשרוק במשרוקיות מיוחדות שמחוברות לכובעים, למצוא את האוצר של החשמונאים ועוד משחקים ותחרויות של גיבורים.

  סדנאות יצירה מדליקות לחנוכה
החנוכייה  הזוחלת - חנוכייה מתוקה וצבעונית, שתאיר את הבית בשמחה, אותה מכינים מחימר או מבצק סוכר
ויטראז' חנוכה - שמים על החלון ומרגישים את החג שעוטף אותנו באורו הנעים
חנוכייה מחימר ועוד הפתעות... -
סדנת הכנת חנוכיות, סביבונים, סופגניות מחימר, שאותן נקשט בנצנצים, חרוזים, פאייטים ועוד

 

כתר של נרות - מגשימים את החלום של כל הילדים להיות מלך או מלכת החנוכה בעזרת קישוטים, צבעים ונצנצים.
מובייל חנוכה הידעתם שלמובייל קוראים בעברית מרצדת? כמה נחמד לראות את סמלי החג האהוב מסתובבים מעלינו ועושים לנו שמח.

גברת קרש ומר מערוך על מקל - הסיפור הידוע – בהמחזה מקורית, עשויה כולה עבודת יד מרהיבה.
חנוכייה בתלת-מימד – לתפארת החג!
חנוכייה שכולה סיפור וגבורה, שצובעים, מדביקים ומעמידים בחדר.

כד נחמד, בתלת-מימד – כמה שמן מסתתר בכד בתלת-מימד? הכינו את הכד הנחמד, ותגלו זאת בעצמכם.
סביבון סוב סוב, עם שכבות לרוב... – תפוחים צבעוניים מצוירים תלויים ועושים שמח ברחבי החדר.

סביבון נחמד, כולו בתלת-מימד...– מקפלים, קצת חושבים ועושים יופי של סביבון לחג.
.

ובינתיים, שנחגוג ונשמח יחד בסוכות
ובשמחת תורה!

משפחת "עתיד בהיר" 

חזור למעלה | מפת אתר | הוסף למועדפים | עיצוב אתריםעיצוב אתרים  קישורים
"עתיד בהיר" הצגות תיאטרון והפעלות לילדים . רח' בר-לב 110 תל-אביב טל. 7302131 - 03 נייד: 4697746 - 054 פקס: 7302281 - 03
לייבסיטי - בניית אתרים