למידע השאירו פרטים
דף הבית >> חגים >> חג פורים וחנוכה חלקי
  קטלוג
  נבחרת החלומות - מותגים
  טו בשבט
  איכות הסביבה
  פסולת אלקטרונית לפח האלקטרוניקה
  יום המשפחה
  פורים
  סתיו
  בריאות
  זהירות בדרכים
  אגדות וסיפורים
  פסטיבלים
  מהמסורת היהודית
  דמויות שטח
  מוזיקה וריקודים
  מסביב לעולם
  הצגות על בעלי חיים
  הצגות לקטנטנים
  פנטזיה וקסמים
  בלשות ומדע
  הפעלות
  סדנאות יצירה
  משחקייה ובועות סבון
  ימי הולדת
  השכרת תלבושות רקעים ובובות
  מבין לקוחותינו
 

אירועי חגים

לתיאטרון הילדים עתיד בהיר הצגות ילדים, הפעלות וסדנאות יצירה לכל חגי ישראל.

 לפורים:

לקראת החג הכי שמח בישראל תיאטרון "עתיד בהיר" מציע פסטיבל שאורכו שלוש שעות:

  • פינות איפור וקעקועים.
  • בובת ענק מסתובבת ומחבקת את הילדים.
  • הצגה או מופע לפורים, ממגוון ההצגות והמופעים שלנו. 
  • הפעלת פורימית בשיתוף הילדים.
  • סדנת יצירה לפורים לבחירה.
  • בלוני צורות.
  • מגנטים עם תמונת הילד המחופש המהווים מזכרת נפלאה מהאירוע!


הצגות ילדים לפורים:

"העכבר שהתחפש לפיל"
גברי העכבר החליט שכדי לכבוש את לבה של אהובתו פילונת פילפילונת עליו להתחפש לפיל. לאחר שהוא מאמין שהצליח במשימה, הוא מגיע אל אהובתו, אך ההפתעה גדולה...כי הפילונת המתוקה עצובה, משום שחלומה להכיר דווקא עכבר כלבבה אינו מתגשם... האם יצליח גברי העכבר, שבינתיים התחפש לגבריאל הפיל, לכבוש את לבה של פילפילונת?.
מתחפשים מסביב לעולם

מופע ריקוד שמח וקצבי לפורים, הכולל ריקודים ותחפושות מכל העולם.

לקראת פורים מתקיימת תחרות הריקודים הנודעת "ריקודים מסביב לעולם", ורונית הרקדנית רוצה מאוד להשתתף בה. אך כדי לזכות בתחרות, עליה למצוא את נעלי הפלא המוזהבות, שהלכו לאיבוד באחת הארצות בעולם. רונית הרקדנית יוצאת למסע חיפושים ברחבי עולם אחרי נעלי הפלא ובכל ארץ נדרשת להתחפש לדמות האופיינית לאותה מדינה. בדרך היא גם פוגשת דמויות שונות מארצות רחוקות וקרובות, שמלמדות אותה לרקוד ריקודים בסגנונות שונים ועוזרות לה – כל אחת בדרכה – להגיע אל המטרה..התחפושת של מושית החיפושית
שובב הכלבלב הוא מלך הגינה שלא אוהב אורחים לא קרואים, במיוחד לא כשהוא מכין את הגינה לנשף פורים השנתי של השכונה. לילה אחד נוחתת בגינה מושית החיפושית, והיא ממש לא מתכוונת לעזוב. החן החיפושי שלה שובה את לבו של שובב, שהוא גם כלבלב עם לב זהב, אבל רגע לפני שהוא מקבל את מושית לגינה, הכול משתנה כי לגינה מתקרבת פרית הפרה, שרוצה להגשים בחג פורים את חלומה הגדול: לאכול חיפושית קטנה ומתוקה לקינוח...
האם תצליח מושית החיפושית להציל את עצמה מלשונה של פרית הפרה בזכות תחפושת מקורית ומפתיעה?


מאיו והמכשפה המחופשת
חגיגת פורים מדליקה ומפתיעה עם ביצת ההפתעה מאיו. מאיו רוצה לחגוג את חג הפורים השמח עם כל הילדים, אבל לפתע מופיעה מכשפה... האם היא אמיתית? או אולי מכשפה בתחפושת? על הילדים לעזור לו לפתור את התעלומה כדי שהחגיגה תהיה מושלמת

העכבר שהתחפש לפיל
גברי העכבר החליט שכדי לכבוש את לבה של אהובתו פילונת פילפילונת עליו להתחפש לפיל. לאחר שהוא מאמין שהצליח במשימה, הוא מגיע אל אהובתו, אך ההפתעה גדולה...כי הפילונת המתוקה עצובה, משום שחלומה להכיר דווקא עכבר כלבבה אינו מתגשם... האם יצליח גברי העכבר, שבינתיים התחפש לגבריאל הפיל, לכבוש את לבה של פילפילונת?

כיפה אדומה שהתחפשה
לכיפה אדומה נמאס להיות כל הזמן אדומה, והיא מחליטה להתחפש לדמות אחרת בעזרת כובעים וכיפות בצבעים אחרים. היא אפילו מאמינה שכובע בצבע אחר אולי ישנה את חייה. האם יתאים לה כובע התכלת של הענן, הכובע הצהוב של השמש, הירוק של הצפרדע או הסגול של הקוסם הפלאי? האם היא באמת תוותר על כיפתה האדומה?


 כרית החלומות של מלכת אסתר
חלומי, הנסיך טוב הלב של ארץ החלומות, מחליט למצוא את מלכת אסתר, שתחגוג איתו את נשף הפורים של ממלכתו. לשם כך עליו לשמור מכל משמר על כרית החלומות שלו, אחרת מלכת אסתר תכושף ותהפוך לחיה ביער. לילה אחד הכרית נעלמת. הנסיך המבוהל יוצא להציל את מלכתו ובדרך פוגש בחיות שמנסות לעזור לו: הדובון השמח, הפרה שמחפשת את החווה שלה, השפן שרוצה להיות נסיך, והצפרדע החמוד. מי מהם הוא מלכת אסתר המכושפת? האם יצליח הנסיך חלומי למצוא בזמן את כרית החלומות ולבטל את הכישוף?

רעשן הקסם
יום ההולדת של עדי חל בחג פורים, והוא חולם לקבל במתנה רעשן קסמים מיוחד, שכל מי שנוגע בו הופך להיות רקדן מצוין. הוא רוצה לרקוד היטב כדי לזכות בלבה של דפנה, מלכת הכיתה, שהיא גם רקדנית מצוינת. רק הקוסם טוב הלב יכול להעניק לו את רעשן הקסם, אך הקוסם לפתע נעלם... האם יצליח גילי לגלות לאן נעלם הקוסם? האם יקבל את רעשן הקסם ויזכה בלבה של מלכת הכיתה? הצגה לשני שחקנים, לכל המשפחה

מי תהיה מלכת אסתר?
בלילה לפני חג פורים, הצעצועים בחדר של שיר מתעוררים ומחליטים להכתיר את מלך פורים או את מלכת אסתר. האם יהיה זה צביקה הצב?
בני השפן? או אולי ברי, הבובה היפהפייה?
הילדים, כמובן, יעזרו במשימה.

לולה מצחיקולה
לולה מצחיקולה מעפולה היא ילדה מצחיקה שחייבת להציל את הוריה, שכושפו בידי מכשפה שונאת צחוקים. היא מלמדת את הילדים דברים מצחיקים, כדי
שיוכלו לעזור לה במשימה. הצגה מלאת צחוק שמפעילה את הילדים.

איפה שיר הפורים של הנסיכה?
הנסיכה הצחקנית מאבדת יום אחד את שיר הפורים החביב עליה. היא יוצאת לדרך לחפש אותו ופוגשת חברים טובים שעוזרים לה במשימה. הצגה עם שירים ועם הפעלות

הפתעה בחג פורים
גמד לא נחמד רוצה לחטוף את שיר הפורים של הבובה ברי. כל תושבי ארץ השירים מחליטים לעזור ולארגן את תחרות "זמר נולד". רק מי שישיר את שיר הפורים בצורה היפה ביותר, יוכל לעזור לבובה החביבה לשמור על שיר הפורים שלה

התפוח שהתחפש
התפוח האדום, שנפל מהעץ, מגלה עד כמה הוא אהוב בחגי ישראל, מתגלגל בין החגים ומחליט להתחפש בפורים כדי שלא ייבשו אותו לט"ו בשבט וגם לא יכינו ממנו חרוסת לפסח... האם זה יעזור? הצגה מוזיקלית על חגי ישראל.


צ'רלי הנווד המצחיק
הצגה בהשראת צ'רלי צ'פלין. צ'רלי, הנווד המצחיק והמקסים, חושב שהוא התאהב בעלמה של פעם, אך מגלה שצרלינה, אהובתו, היא נערה מודרנית לגמרי. כדי לכבוש את לבה עליו להתחפש לנער בן ימינו. האם התחפושת תעזור לה להתאהב בו? הצגה מצחיקה ומשעשעת.

הפעלה: משחקים בארמון המלך אחשוורוש ואסתר המלכה
שמחה וצהלה בארמונו של המלך אחשוורוש. המלך השמח מזמין את כל הילדים להשתתף בחגיגה, להתחפש ולשחק משחקים מלהיבים ומלאי צחוק. כמובן, אפשר להזמין למסיבה גם את המלכה אסתר, שאוהבת מאוד משחקים והפעלות.
הצגת הפעלה שמחה עם מפעיל בדמות המלך אחשוורוש או אסתר המלכה, או עם שני מפעילים בדמויות המלך והמלכה

הפעלה: מסיבת הפורים של טלי וגלי
טלי וגלי הן החברות הכי טובות. כאשר מתקרב יום הולדתה של גלי, החל בפורים, טלי מחליטה להכין לה מסיבת הפתעה עם הרבה תחפושות, רעשנים, ריקודים ומשחקים מצחיקים. אך הכול משתנה כאשר למקום מגיע נחמן איש הציפורים, הדוד המוזר והמצחיק של גלי, שגם הוא רוצה להשתתף במסיבת הפורים הסודית... האם יצליח לשמור על סוד ההפתעה? 

הפעלה: הליצן ורעשן הקסם
על הליצן החביב של ארץ הליצנים למצוא מהר את רעשן הקסם, כדי שכל הילדים החברים יוכלו לקבל פרסים.  הילדים משתתפים במשימה. עליהם לעשות משימות שונות כדי למצוא את הרעשן: לשיר הכי יפה שיר פורים, לצחוק את הצחוק הכי מצחיק, להמציא ריקוד מארץ הריקודים המצחיקים, להעיף הכי גבוה בלון זוהר למצוא את התחפושת הכי מיוחדת, ועוד...
בסוף, כאשר הילדים כמובן מוצאים את רעשן הקסם, כולם שרים ומקבלים פרסים...

סדנאות יצירה מומלצות לפורים:
- השרביט של מלכת אסתר או של המלך אחשוורוש.
- אוזני המן עשויות מחימר או מבצק סוכר.
- בובת מלכת אסתר מחומרים בשימוש חוזר.
- רעשן הקסם - רעשן צבעוני מחומרים טבעיים. 
- מובייל אוזני המן.
 חגיגת האור של מאיו

מאיו, ביצת ההפתעה החמודה והאהובה, מגיע לחגוג עם הילדים את חג האור והשמחה, ואפילו מביא להם הפתעה – סביבון ענק! אך שולה מכשולה המכשפה מכשפת את כובעי הקסם שלו ובלעדיהם הוא פשוט לא יכול להיות שמח בחג החנוכה...
האם יצליח,בעזרת הילדים, למצוא את כובעיו האהובים, לגבור על המכשפה ולהחזיר
את האור לחייו?


 


הדרקונית שהביאה את האור

מימי הדרקונית הוורודה עוזרת להאיר את הממלכה שכישוף נטל ממנה את האור רגע לפני חג החנוכה, הוא חג האור. בזכות יכולותיה המיוחדות היא מצליחה להחזיר את האור, לעזור לכולם לחגוג את חג החנוכה ולזכות בלבו של הנסיך.


התפוח והנר מוצאים חבר

התפוח האדום שנפל מהעץ בחצר מתגלגל ומגלה שאחיו התאום הלך לאיבוד. הוא יוצא לחפש אותו בין החגים, חווה מפגשים מפתיעים עם סמלים של כל חג ופוגש בנר חנוכה קטן שהלך לאיבוד מתוך החנוכייה. התפוח שר איתו שיר מיוחד לחנוכה, ועוזר לנר למצוא בחזרה את מקומו בחג החנוכה.

נס חנוכה

סיפור על הילדה גילי, שמחפשת אחר נס החנוכה שיגרום לאמה החולה להבריא. היא נעזרת במורתה ובחיות היער החביבות כדי למצוא את הנס, אך הדרך אליו ארוכה ומפתיעה בגילויים חדשים על החיים ועל עצמה... האם תצליח במשימה?
חג החנוכה של הפיה

הפיה מגיעה מכוכב הפיות לארץ שבה חוגגים חג לא מוכר לה, חג החנוכה.
כדי לגלות מהי אותה ארץ, באות לעזרתה שלל דמויות שחיות בה: הגברת פיתה פלאפל, מר פלאפון, גברת מטקה ואפילו מר חברות, שדואג שלכולם יהיה חג שמח. כל אחד מביא לה מתנה לחנוכה ובעזרת מתנות אלה היא מגלה את החידה


כתר של חנוכה

התרגשות רבה אוחזת בצעצועים שבחדרה של הילדה שיר לקראת חג החנוכה. לאחר ששיר חזרה מהגן והכינה לכל צעצועיה האהובים כתר נוצץ של חנוכה, הם מחליטים לבחור מביניהם את מי שיהיה המלך הגיבור של החג ויחבוש את הכתר. הם מחליטים להכתיר את מי שדומה בתכונותיו ליהודה המכבי, אך בדרך כתר החנוכה הולך לפתע לאיבוד... האם ימצאו הצעצועים את הכתר? ומי יזכה בו? 

סביבון הקסמים

יום ההולדת של עדי חל בחנוכה. קוסם טוב לב מגיע בלילה כדי להגשים את המשאלות לרגל החג, אך נעלם לפתע יחד עם הסביבון. האם יצליח לעשות את הקסם שיחזיר את הסביבון האבוד? 
המסע בעקבות האומץ

צילי וגיל, החברות הכי טובות, יוצאות לרגל חג החנוכה, שהוא חג הגבורה, במסע מיוחד מאוד בעקבות האומץ, כאשר הדרך אל האומץ מזמנת להן מפגשים עם דמויות בלתי רגילות. האם יהיו גיבורות ויגלו את האומץ?

 


זמר נולד בחנוכה

שיר החנוכה האהוב של ברי הבובה נעלם בידיו של גמד-לא-נחמד. ברי וחברתה הטובה, שיר, יוצאות לחפש אותו, אך הוא יימצא רק אם ימצאו את הזמר שישיר הכי יפה את שירי חנוכה.


 


הפעלה: בעקבות יהודה המכבי

הפעלה של גיבורים. הילדים פוגשים ביהודה המכבי הגיבור, שמלמד אותם לשחק
משחקים של גיבורים: לקלוע למטרה, לזחול במנהרות ביער, לשרוק במשרוקיות מיוחדות
שמחוברות לכובעים, למצוא את האוצר של החשמונאים ועוד משחקים ותחרויות של
  גיבורים. כמובן, כל מי שמתנהג כגיבור ועוזר ליהודה המכבי, מקבל פרס.

סדנאות יצירה לחנוכה

החנוכייה הזוחלת

חנוכייה מתוקה וצבעונית, שתאיר את הבית בשמחה, אותה מכינים מחימר או מבצק סוכר..

 


ויטראז' חנוכה

שמים על החלון ומרגישים את החג שעוטף אותנו באורו הנעים.


 כתר של נרות

מגשימים את החלום של כל הילדים להיות מלך או מלכת החנוכה בעזרת קישוטים, צבעים ונצנצים.


מובייל לחנוכה
הידעתם שלמובייל קוראים בעברית מרצדת? כמה נחמד לראות את סמלי החג האהוב מסתובבים מעלינו ועושים לנו שמח...

 

גברת קרש ומר מערוך – על מקל!

הסיפור הידוע – בהמחזה מקורית, עשויה כולה עבודת יד מרהיבה.


 


 
חנוכייה בתלת-מימד – לתפארת החג!

חנוכייה שכולה סיפור וגבורה, שצובעים, מדביקים ומעמידים בחדר.


 


סביבון נחמד, כולו בתלת-מימד...

מקפלים, קצת חושבים ועושים יופי של סביבון לחג.


 

חזור למעלה | מפת אתר | הוסף למועדפים | עיצוב אתריםעיצוב אתרים  קישורים
"עתיד בהיר" הצגות תיאטרון והפעלות לילדים . רח' בר-לב 110 תל-אביב טל. 7302131 - 03 נייד: 4697746 - 054 פקס: 7302281 - 03
לייבסיטי - בניית אתרים