למידע השאירו פרטים
דף הבית >> ינואר 2014

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

ט"ו בשבט, פורים וסיפורים


אחרי 93 (!) פעילויות של התיאטרון בחנוכה, לקחנו נשימה ארוכה, מנוחה קלה, והתיאטרון מוכן ומזומן למשימות הבאות שלו: שנה חדשה, החג היפה והנעים ט"ו בשבט, שעוד רגע יופיע בפתח, וכמובן – פורים, החג הכי שמח, הכי צבעוני והכי הכי שיש לנו... 

 

אבל תחילה לחדשות:
את שבתות דצמבר אנחנו חוגגים במתחם התחנה הקסום של שכונת נווה צדק בתל-אביב (חוץ מהשבתות הגשומות). כולכם מוזמנים להגיע. זה יפה, זה בחינם ואפילו מתקיים באחד המקומות הכי קסומים בתל-אביב.
1

 

הצגה חדשה בתיאטרון:

הסיפור של קארי ובן

זוהי הצגה חשובה מאוד על הדרכים הנכונות להתנהג בכביש ובסביבותיו. היא מספרת על קארי - Cary  - אוטו קטן שלא מזמן נולד. הוא עדיין לא יודע איך מתנהגים בכביש וטרם למד את חוקי התנועה. לעזרתו מגיעים מר רמזור החכם, והילד בן, שבדיוק למד את החוקים, ועוזרים לו לצלוח את הדרך, תרתי משמע, בשלום. ברור שכולם הופכים בסוף לחברים הכי טובים. ואיך אפשר אחרת, כשרואים את קארי החמוד?

1

קצת לפני חנוכה עלתה ההצגה המקסימה שלנו, אלאדין ומנורת החלומות הקסומה.
גיבור ההצגה הוא, כמובן, אלאדין, נער טהור לב ובעל קול פעמונים, הקול שבו חושקת מכשפית המכשפה... מי שמצליחה להציל את המצב ולסכל את המזימה היא מנורת החלומות הקסומה והפלאית, אבל העניין כלל לא פשוט ועתיר הפתעות.  

לצפייה בסרטון מתוך ההצגה הקליקו כאן

 

פורים וסיפורים

מתחפשים מסביב לעולם 
מופע ריקוד שמח וקצבי לפורים, הכולל ריקודים ותחפושות מכל העולם, וגם סיפור על רקדנית אמיצה, שתעשה הכול כדי להגיע אל המטרה הנכספת. 

 לרקוד כמו כוכב
הצגת ריקודים קצבית. רונית הרקדנית חולמת להתקבל לבית הספר הנודע לריקודים, "לרקוד כמו כוכב", אך כדי להתקבל אליו עליה לדעת לרקוד היטב ריקודים בסגנונות שונים. כדי לזכות בכרטיס הכניסה על רונית להרשים את הבוחן הקשוח ריקרדו... אך האם הוא קיים? או שאולי מדובר בתחפושת?

התחפושת של מושית החיפושית 
שובב הכלבלב וחברתו, מושית החיפושית, חייבים למצוא תחפושת מיוחדת, כדי שפרית הפרה, חובבת החיפושיות לארוחת הבוקר, לא תזהה אותה... מה תהיה אותה תחפושת מפתיעה?

מאיו והמכשפה המחופשת
חגיגת פורים מדליקה ומפתיעה עם ביצת ההפתעה מאיו. מאיו רוצה לחגוג את חג הפורים השמח עם כל הילדים, אבל לפתע מופיעה מכשפה... האם היא אמיתית? או אולי מכשפה בתחפושת? על הילדים לעזור לו לפתור את התעלומה כדי שהחגיגה תהיה מושלמת.

העכבר שהתחפש לפיל
גברי העכבר החליט שכדי לכבוש את לבה של אהובתו פילונת פילפילונת עליו להתחפש לפיל. לאחר שהוא מאמין שהצליח במשימה, הוא מגיע אל אהובתו, אך ההפתעה גדולה מאוד.

כיפה אדומה שהתחפשה
לכיפה אדומה נמאס להיות כל הזמן אדומה, והיא מחליטה להתחפש לדמות אחרת בעזרת כובעים וכיפות בצבעים אחרים. היא אפילו מאמינה שכובע בצבע אחר אולי ישנה את חייה. אך האם כך הדבר?

כרית החלומות של מלכת אסתר
מלכת אסתר מאבדת את כרית החלומות שלה, וכדי למצוא אותה יוצאת למסע בין חיות היער המכושפות. מי מביניהן היא הנסיך המכושף, שעימו תרקוד בנשף המלכותי?

רעשן הקסם
יום ההולדת של עדי חל בחג פורים, והוא חולם לקבל במתנה רעשן קסמים מיוחד, שכל מי שנוגע בו הופך להיות רקדן מצוין. רק הקוסם טוב הלב יכול להעניק לו את רעשן הקסם, אך הקוסם לפתע נעלם...  

לרקוד כמו כוכב
הצגת ריקודים קצבית. רונית הרקדנית חולמת להתקבל לבית הספר הנודע לריקודים, "לרקוד כמו כוכב", אך כדי להתקבל אליו עליה לדעת לרקוד היטב ריקודים בסגנונות שונים. כדי לזכות בכרטיס הכניסה על רונית להרשים את הבוחן הקשוח ריקרדו... אך האם הוא קיים? או שאולי מדובר בתחפושת?

התחפושת של מושית החיפושית 
שובב הכלבלב וחברתו, מושית החיפושית, חייבים למצוא תחפושת מיוחדת, כדי שפרית הפרה, חובבת החיפושיות לארוחת הבוקר, לא תזהה אותה... מה תהיה אותה תחפושת מפתיעה?

מי תהיה מלכת אסתר?
בלילה לפני חג פורים, הצעצועים בחדר של שיר מתעוררים ומחליטים להכתיר את מלך פורים
או את מלכת אסתר. האם יהיה זה צביקה הצב? בני השפן? או אולי ברי, הבובה היפהפייה? 

לולה מצחיקולה
לולה מצחיקולה מעפולה היא ילדה מצחיקה שחייבת להציל את הוריה, שכושפו בידי מכשפה שונאת צחוקים. היא מלמדת את הילדים דברים מצחיקים, כדי שיוכלו לעזור לה במשימה.

הפתעה בחג פורים
גמד-לא-נחמד לוקח מברי הבובה את שיר הפורים האהוב עליה וכל תושבי ארץ השירים מחליטים לעזור לברי להחזיר את השיר. לשם כך היא מארגנים את תחרות "זמר נולד". רק מי שישיר את שיר הפורים בצורה היפה ביותר, יוכל להציל את השיר האהוב.

צ'רלי הנווד המצחיק
הצגה בהשראת צ'רלי צ'פלין. צ'רלי, הנווד המצחיק והמקסים, חושב שהוא התאהב בעלמה של פעם, אך מגלה שצרלינה, אהובתו, היא נערה מודרנית לגמרי. כדי לכבוש את לבה עליו להתחפש לנער בן ימינו. האם התחפושת תעזור לה להתאהב בו

הפעלות פורימיות שמחות

משחקים בארמון המלך אחשוורוש ואסתר המלכה
שמחה וצהלה בארמונו של המלך אחשוורוש. המלך השמח מזמין את כל הילדים להשתתף בחגיגה, להתחפש ולשחק משחקים מלהיבים ומלאי צחוק. כמובן, אפשר להזמין למסיבה גם את המלכה אסתר, שאוהבת מאוד משחקים והפעלות. אפשרי עם שחקן-מפעיל אחד או שני שחקנים-מפעילים.

מסיבת הפורים של טלי וגלי
טלי וגלי הן החברות הכי טובות. כאשר מתקרב יום הולדתה של גלי, החל בפורים, טלי מחליטה להכין לה מסיבת הפתעה עם הרבה תחפושות, רעשנים, ריקודים ומשחקים מצחיקים. אך הכול משתנה כאשר למקום מגיע נחמן איש הציפורים, הדוד המוזר והמצחיק של גלי, שגם הוא רוצה להשתתף במסיבת הפורים הסודית... האם יצליח לשמור על סוד ההפתעה?

הליצן ורעשן הקסם
על הליצן החביב של ארץ הליצנים למצוא מהר את רעשן הקסם, כדי שכל הילדים החברים יוכלו לקבל פרסים.  הילדים משתתפים במשימה. עליהם לעשות משימות שונות כדי למצוא את הרעשן: לשיר הכי יפה שיר פורים, לצחוק את הצחוק הכי מצחיק, להמציא ריקוד מארץ הריקודים המצחיקים, להעיף הכי גבוה בלון זוהר למצוא את התחפושת הכי מיוחדת, ועוד...
בסוף, כאשר הילדים כמובן מוצאים את רעשן הקסם, כולם שרים ומקבלים פרסים... סדנאות יצירה פורימיות:

היש צוחקת ושמחה כמוני מסכה
השרביט של מלכת אסתר או של המלך אחשוורוש
אוזני המן עשויות מחימר או מבצק סוכר
בובת מלכת אסתר מחומרים בשימוש חוזר
ברכת ליצנים בתלת מימד
רעשן הקסם - רעשן צבעוני מחומרים טבעיים
מובייל אוזני המן או ליצנים

תוף מקסיקני ססגוני מחומרים בשימוש חוזר

 

חגיגת ט"ו בשבט עם עתיד בהיר  

כמה כיף ביום קצת קריר ואפילו חורפי לשבת ולעשות בצוותא עבודות יצירה מעולם הטבע ואיכות הסביבה. למשל:

פרח המשאלות
ברכת פרחים בתלת מימד
כתר פרחים
הכנת מגנטים למקרר עם פרחים, ירקות ופירות
סלסלת ט"ו בשבט בתלת-מימד
הכנת פרחים, פירות וירקות מבצק סוכר מתוק וצבעוני
בובות מחומרים בשימוש חוזר

שפן ואריה מחומרים בשימוש חוזר

תמונות חול מרהיבות
 

הצגות בנושא טבע ואיכות סביבה

שלגייה ותפוח האושר
הפרחים של מלכת הגן
ורד ויסמין בארץ השירים
חגיגת ט"ו בשבט בסלט 
הצגה אקולוגית: פרדי הצפרדע והדייגים
בהשראת ספרו של זיגמונט פרנקל – סיפורו של פרדי הצפרדע, שיוצא לחפש לו בית חדש לאחר שבנו בניינים גבוהים על הביצה שלו, בדרך מגלה את האגם על אוצרותיו הייחודיים ומציל את ידידיו הדגים מחכותיהם של הדייגים הרעבים.

ובינתיים, שיהיה לנו חורף נעים, חמים ובריא – מעתיד בהיר!
 

 

 

חזור למעלה | מפת אתר | הוסף למועדפים | עיצוב אתריםעיצוב אתרים  קישורים
"עתיד בהיר" הצגות תיאטרון והפעלות לילדים . רח' בר-לב 110 תל-אביב טל. 7302131 - 03 נייד: 4697746 - 054 פקס: 7302281 - 03
לייבסיטי - בניית אתרים