למידע השאירו פרטים
דף הבית >> תיאטרון ילדים >> איכות הסביבה
  קטלוג
  נבחרת החלומות - מותגים
  טו בשבט
  איכות הסביבה
  פסולת אלקטרונית לפח האלקטרוניקה
  יום המשפחה
  פורים
  סתיו
  בריאות
  זהירות בדרכים
  אגדות וסיפורים
  פסטיבלים
  מהמסורת היהודית
  דמויות שטח
  מוזיקה וריקודים
  מסביב לעולם
  הצגות על בעלי חיים
  הצגות לקטנטנים
  פנטזיה וקסמים
  בלשות ומדע
  הפעלות
  סדנאות יצירה
  משחקייה ובועות סבון
  ימי הולדת
  השכרת תלבושות רקעים ובובות
  מבין לקוחותינו
 

הצגות ילדים על איכות הסביבה


רובי הרובוט ופח האלקטרוניקה
רובי הרובוט מגיע לכדור הארץ מכוכב הרובוטים כדי למצוא את החלקים החסרים בצעצועי הרובוטים שלו. כאן, בכדור הארץ, הוא פוגש בפחי, פח האלקטרוניקה, שעצוב כי לא מכירים אותו... אולי דווקא בפח הזה ימצא את מה שחיפש? 


ארץ קשת וענן – להציל את מעיין הנעורים
קשת וחברה הענן מכינים את ארץ קשת וענן לארח בעלי חיים מכל העולם שנמצאים בסכנת הכחדה. הם מציירים את צבעי הקשת, שמחים ומאושרים, עד שמגיעה ציף ציף הציפור ומספרת שמימיו של מעיין הנעורים, המעיין שממנו ישתו החיות שאמורות להגיע, נעלם... בלעדיהם לא יהיו מים להשקות את בעלי החיים. מתברר שבת שמש היא האחראית לעניין. היא לקחה את מעיין הנעורים אל כדור הארץ, כדי לעזור לתושבי הכדור ללמוד לשמור על כדור הארץ שלהם, והיא לא מתכוונת להשיב את מי המעיין עד שתהיה בטוחה שהילדים של כדור הארץ עושים פעולות טובות כדי לשמור על הסביבה שלהם. מה יעשו קשת וענן? הרי עוד רגע מגיעים האורחים... בעזרת הילדים הם מצליחים להוכיח לבת שמש שיש ילדים על כדור הארץ שיודעים לעזור לסביבה... והסוף טוב. מי המעיין חוזרים לארץ קשת וענן והאורחים שמגיעים נהנים ממים צלולים, מרווים ומרפאים.

לצפייה בסרטו מתוך ההצגה הקליקו כאן 
 בוקי ובקבוקי
בוקי הבקבוק מחכה לחבריו בקבוקי וחגית הפחית, שהבטיחו להגיע למסיבת יום ההולדת שלו, אך הם לא מגיעים. שוף הינשוף החכם מספר לבוקי שהם הלכו למיחזור, ושם מתכננים עבורו את מסיבת יום ההולדת הממוחזרת הגדולה... בוקי רוצה מאוד להגיע למסיבה, אבל אינו יודע את הדרך לשם. לעזרתו מגיעים ציפורה ציפור היער שמתעופפת ויודעת הכול, קפיצי הצפרדע שמלמד אותו לקפוץ מהר ביער כדי להגיע בזמן למסיבה ושרשרת הבקבוקים שמראה לו את הדרך הכי קצרה להגיע.
כאשר בוקי מגיע למיחזור, הוא זוכה לקבל בנוסף לשירים, לריקודים ולעוגת יום ההולדת גם מתנות ממוחזרות. הוא כל כך שמח ובעצמו מוכן ללכת למיחזור כדי להיות שוב צעיר ומחודש


 
לצפייה בסרטון מתוך הצגה הקליקו כאן.


מרק מגבונים
סיפורה של מכשפית המגבונים, שמבשלת בקדרה שלה את מרק המגבונים המיוחד,  על תקן מצרכים היא אוספת מגבונים משלל מקורות: מגבון מהטוסטוס של שלומיק התינוק; מגבון מהאף של יובל המנוזל ועוד ועוד. 
היא מתאמצת מאוד, שרה שירי מכשפות, כדי שהמרק ייצא ממש טעים... אבל כשהיא טועמת אותו בסופו של דבר, היא מגלה שהוא יצא ממש גרוע, היא מחליטה להיפטר מהמרק הזה, עם כל המגבונים שלו, ולזרוק אותו לאסלה, בתנאי שמר ברז יגיע וישטוף אותו במים. אך מר ברז מגיע ומפתיע: הוא לא מוכן שהמגבונים ייזרקו לאסלה. עד כאן! ומסביר לילדים וגם למכשפית כמה זה מסוכן וסותם את הצינורות, שבוכים כל הזמן כי הם לא יכולים להיפטר מכל המגבונים. אז מה כן עושים? לעזרה מגיע יפתח הפח – ובולע לתוכו את כל המגבונים.


הפח הכי מוצלח 
פחי, הפח הכתום, מתכונן לפחיאדה, תחרות הפחים הגדולה, שבה מקבלים את מדליית "הפח הכי מוצלח". אך לשם כך עליו לדעת בדיוק אלו פריטי פסולת זורקים לאיזה פח... מכיוון שהוא פח צעיר שלא סיים את לימודיו בבית הספר לפחים, פחי מתקשה במשימה. לעזרתו מגיעים חברים חדשים: תול החתול, גברי העכבר וגם שוף הינשוף בעל הספר החכם, שעוזרים לו במשימה. כמובן, יחד עם הילדים. כולם יחד לומדים מהי הפרדה במקור, שעוזרת לסביבה להיות בריאה יותר. 
 


פרדי הצפרדע והדייגים 
הצגה מקורית ומוזיקלית בהשראת ספרו של זיגמונט פרנקל, שהופקה בשיתוף עם המרכז לחינוך סביבתי "תוצרת חירייה"

פרדי הצפרדע השמח ואוהב החיים יוצא לחפש לעצמו בית חדש, לאחר שעל הביצה שלו בנו קניון. בחיפושיו הוא מגלה מקומות חדשים שיכולים להיות לו לבית, לומד על דרכי הטיפול בפסולת: להשתמש פחות, לעשות שימוש חוזר ולמחזר, ופוגש חברים חדשים שאותם הוא מלמד לשמור על הסביבה. לבני 3-8, ולכל המשפחה.
 

 


פרדי המפריד – פרדי הצפרדע מפריד פסולת 
פרדי הצפרדע השמח ואוהב החיים יוצא לחפש לעצמו בית חדש. הוא פוגש בפחי, הפח הירוק, שהיה פעם פח שמח, אך כעת הוא עצוב. פרדי מנסה לגלות למה, והפח מספר לו שהוא התמלא בפסולת שלא מתאימה לו. פרדי הצפרדע מנסה לעזור לו להיות שוב פח שמח, ויחד הם מלמדים את הילדים מה נכון לשים בפח הירוק ומה בפח החום, הפח האחר.
שמחים וטובי לב הם יוצאים להמשך המסע הסביבתי שלהם, פוגשים חברים חדשים שגם להם הם עוזרים לשמור על הסביבה.
ההצגה כוללת השתתפות פעילה של הילדים בנושא ההפרדה במקור. 


חגיגה בסלט 
בצלאל, הבצל החביב, עוזב את הערוגה שלו ומחפש בית חדש, עם שכנים שיאהבו אותו. הוא מגלה קערת סלט שמוצאת חן בעיניו, אך נתקל בירקות-שכנים שלא רוצים אותו בגלל ריחו, בגלל טעמו או משום שהוא גורם להם לבכות... רק לאחר שהוא מציל את הסלט מהתולעת שהגיעה לבקר, שגם אותה לימדו שחשוב לאכול כל יום סלט טרי, הוא זוכה בכבוד ובהערכה בזכות תכונותיו הייחודיות. הצגה לכל המשפחה שמספרת על איכויותיו הבריאותיות של כל ירק, מעודדת לאכול סלט ומעניקה תובנות על קבלת השונה והאחר.  ההצגה מאושרת על ידי סל תרבות עיריית תל-אביב. לבני 3-8, ולכל המשפחה. 


גבע חובב הטבע

גבע חובב הטבע רוצה להכין מסיבה לעץ האהוב בגינה שלו ולהזמין את חברתו הטובה פרפרית. אך מתברר לו שפרפרית לא תוכל להגיע לחגיגה הגדולה משום ש... נעלמו לה הצבעים, והיא מתביישת להגיע למסיבה בלי הצבעים שלה. מה עושים? הרי חייבים להחזיר לפרפרית את הצבעים תיכף ומיד, כדי שהיא תהיה שמחה והמסיבה בגינה תהיה מושלמת. גבע נעזר בחברו הטוב מהגינה, שוף הינשוף החכם, שמציע לו לבקש מכל אחד מחבריו בגינה לתרום קצת מהצבע שלו... לאה הצפרדע תביא לה קצת ירוק. מושית החיפושית תתרום את האדום והשחור. בת שמש תביא אור וגם את הצבע הצהוב... וגם חנן הענן למשימה מוכן, והוא יביא לה את תכלת השמיים. דוגמאות לסדנאות יצירה מחומרים בשימוש חוזר: 

נמרוד הקיפוד


צפרדע קופצת מקרטון ממוחזר


שפן מחומרים בשימוש חוזר

נא להכיר: האריה החייכן
זהו האריה הכי לא מפחיד בעולם


תמונות מחול צבעוני 


סדנאות עם פרחים חיים

חזור למעלה | מפת אתר | הוסף למועדפים | עיצוב אתריםעיצוב אתרים  קישורים
"עתיד בהיר" הצגות תיאטרון והפעלות לילדים . רח' בר-לב 110 תל-אביב טל. 7302131 - 03 נייד: 4697746 - 054 פקס: 7302281 - 03
לייבסיטי - בניית אתרים