למידע השאירו פרטים
דף הבית >> מאי 2011


 

מה ההצגה שלכם?

עם האביב, הפריחה וההתרעננות צצים גם כאן רעיונות חדשים.
"עתיד בהיר" הוא קודם כול בית של יצירה, שמגשים חלומות יצירתיים – כלומר, הופך רעיון להצגה.
החלטנו להעביר את הכדור למגרש שלכם. במשך כל ימות השנה אנחנו מציעים לכם הצגות שלנו, וכעת תורכם – תוכלו לספר לנו מה ההצגה שאתם הייתם רוצים לראות. תוכלו לשלוח לנו רעיונות, ואנחנו כאן נתייחס אליהם ואת חלקם גם נגשים במסגרת התיאטרון!
אז... מה ההצגה שלכם?
כתבו לנו. אנחנו כאן כדי לקרוא ולשמוע

 

היכונו, היכונו...

שתי הצגות חדשות יוצאות לדרך, האחת אדומה ועסיסית והשנייה נקייה וריחנית.


תותי מארץ התותים

תותי היא ילדה מתוקה שאוהבת מאוד תותים. חלומה הגדול הוא להגיע בזמן לארץ התותים, כדי להספיק לנשף "תות המלכות", וכמובן לפגוש את מלך תות המפורסם. אך הדרך לשם אינה קלה. כדי להצליח במשימה עליה לבצע משימות שונות, כמו למשל לשחק "קלאס תות", ולעבור דרך סיפורים הקשורים לתותי, ביניהם "האריה שאהב תות" ו"שמוליקיפוד". האם תצליח לבצע את המשימות ולהגיע לארץ התותים?

 

 בתיה עושה אמבטיה

 הילדה בתיה מגיעה כל ערב בשעה שבע לעשות אמבטיה. ערב אחד בתיה לפתע לא מגיעה לאמבטיה. כל תושבי חדר האמבטיה: מר ברז, גברת מגבת, ששת מברשת השיניים, שמחה משחת השיניים וגם יפית המראה מודאגים מאוד – מה קרה לבתיה? למה היא לא הגיעה לעשות אמבטיה? כבר שעת ערב מאוחרת וכולם יוצאים לחפש את בתיה... האם יגלו לאן נעלמה בתיה ומדוע? האם יצליחו לפתור את הבעיה ולהחזיר את בתיה לאמבטיה?
הצגה עם שחקים ועם בובות מקוריות, שגם מלמדת על חשיבות הניקיון האישי.

 

 גרנד פרויקט

"גרנד קניון", הקניון הגדול והמרכזי בחיפה, תורם לתרבות בערי הצפון. במסגרת פרויקט חברתי, ייחודי ומקסים, שלא היה כדוגמתו בארץ, הקניון מעניק במתנה הצגות (כן, של תיאטרון "עתיד בהיר"!) לילדי הצפון. כבר פגשנו בילדי קריית-טבעון, עפולה, קריית-ים ויוקנעם, וילדים נוספים בצפון מחכים לנו ואנחנו להם... כל הכבוד לגרנד. 
 


קסם בתחנה

מזג האוויר הקייצי שהיה מנת חלקנו בימי הפסח האלה הביא עימו הצגות במתחם "התחנה" בתל-אביב, ועימו המוני ילדים והורים שבאו לראות את המתחם היפהפה וגם את ההצגה של שבת.
הנה תמונה למזכרת, "קסם בתחנה" עם ההצגה שלנו "קסם של משאלה".
נראה לנו שהקסם עבד...

 

 עתיד בהיר בכנס הספריות

מנהלי הספריות ברחבי הארץ התכנסו ביום גשום במיוחד במרכז כנסים בכפר המכבייה ברמת-גן, ומסביב התקיימה תערוכה לכבודם, שבה גם אנחנו נטלנו חלק – עם "הנשק הסודי" שלנו: מימי הדרקונית הוורודה, מאיטו הקטן, דובדובון, צביקה הצב זחל שם לאטו וכמובן – הרבה חיוכים ומצב רוח טוב. להלן, תמונה למזכרת, שמזכירה לכולנו עד כמה אנחנו, על אף כל פלאי הטכנולוגיה עדיין ממש אוהבים ספרים, אגדות וסיפורים...

 

 שמש, מים, ים – איזה כיף!

לרגל הקיץ המתקרב אנחנו ממליצים על פעילויות מהנות, שמשתלבות עם האווירה שבחוץ.


סדנאות יצירה קייציות


 עפיפונים מקושטים
 בלוני ענק ססגוניים ושמחים

 מוביילים של שמש, כדור-ים ועוד

 תמונות חול צבעוניות

 תמונות תלת-מימד בנושא "זהירות
       בדרכים"

 

 הצגות קיץ


   מר רמזור רוצה לעזור
  הגינה של מושית ההחיפושית
   חגיגת קיץ עם ביצת ההפתעה מאיו

   ריקודים מסביב לעולם

    לולה מצחיקולה


הפעלות לקיץ


  מסיבת הקיץ של טלי וגלי

  אולימפיאדת הג'ונגל

  הנסיכה והצפרדע

  בלוניאדה – חגיגה ססגונית עם 
       בלונים

  האוצר של שודדי-הים

 

     וגם הפעלות במים, בבריכה ומחוצה  

     לה, על הדשא. 

 

 אלה ההצעות שלנו לחגוג יחד את אירועי שבוע הספר - הצגות מעולם הספרים, הסיפורים והאגדות

 

העכבר שחלם להיות פיל 

העלילה מספרת על גברי העכבר, שכדי לכבוש את לבה של אהובתו פילונת פילפילונת רוצה להפוך לפיל. לאחר שהוא מאמין שהצליח במשימה, הוא מגיע אל אהובתו, אך ההפתעה גדולה ביותר, כי הפילונת המתוקה עצובה, משום שחלומה להכיר עכבר כלבבה אינו מתגשם... האם יצליח גברי העכבר, שבינתיים הפך לגבריאל הפיל, לכבוש את לבה הפילי של פילפילונת? בסופו של הסיפור כוכבי ההצגה כותבים על כך ספר.

 

 

 

 


הסיפור המיוחד של כיפה אדומה 

 המשך מקורי מוזיקלי לאגדת הילדים הקלאסית. מה קורה כאשר לכיפה אדומה נמאס להיות כל הזמן אדומה? היא יוצאת לחפש לעצמה כובע בצבע אחר, שאולי ישנה את חייה ואף יעזור לה למצוא את אמה האהובה, שהלכה לאיבוד ביער הסיפורים. כל דמות שהיא פוגשת בדרך מספרת לה סיפור שקשור בצבע מסוים: האם יתאים לכיפה אדומה כובע התכלת של הענן, הכובע הצהוב של השמש, הכובעון הירוק של הצפרדע או כובע הקסמים הסגול של הקוסם הפלאי? האם היא באמת תוותר על כיפתה האדומה?

 

 הצגה בנושא איכות סביבה, בהשראת ספרו של זיגמונט פרנקל:


פרדי הצפרדע והדייגים  

פרדי הצפרדע השמח ואוהב החיים יוצא לחפש לעצמו בית חדש, לאחר שעל הביצה שלו בנו קניון. בחיפושיו הוא מגלה מקומות חדשים שיכולים להיות לו לבית, לומד על דרכי הטיפול בפסולת: להשתמש פחות, לעשות שימוש חוזר ולמחזר, ופוגש חברים חדשים שאותם הוא מלמד לשמור על הסביבה. 

 

   

סיפור של צעצוע

סיפור תיאטרלי המבוסס על שיחות על מנהיגות עם ילדים. ההצגה מספרת על אירוע לילי שמתרחש בחדר הצעצועים, כשהבובה, הדובון, הצב, הבלון והשפן מתעוררים ומחליטים לחפש לעצמם מלך או מלכה, אך אינם יודעים בדיוק מהן התכונות הדרושות למנהיג חדר הצעצועים. האם יזכה בכתר צביקה הצב, אולי דוב-דובון, או בני השפן, אלון הבלון או ברי, הבובה היפהפייה?

 

 שבועות קרב ובא

 

מי ראה את הגבינה שלי?

סיפורו של אריק הכריך, שמחפש את המילוי הטוב ביותר לעצמו, אך רק כאשר מופיעה גבינית הגבינה הוא מבין שמצא את חלומו.


מעשה בטנא ובתפוח 

סיפור על התפוח האדום והסקרן, שיוצא למסע בין חגי ישראל כדי למצוא את אחיו התאום שהלך לאיבוד, ובסוף מוצא אותו ב.... טנא!


חגיגת ביכורים בטנא

בהתקרב חג השבועות, בצלאל הבצל מחליט שעליו לחגוג את חג הביכורים בבית חדש שבו נמצאים ירקות חדשים. הוא מגלה טנא שמוצא חן בעיניו, אך נתקל בירקות-שכנים שלא רוצים אותו בגלל ריחו, בגלל טעמו או משום שהוא גורם להם לבכות... 


מלאך הביכורים

מלאך הביכורים, שמגיע בחג השבועות ובידיו טנא פלאים, כדי להגשים חלומות, הוא המלאך שהילדה גילי רוצה לפגוש בכל לבה. בדרכה אל המלאך בעל טנא הפלאים היא עוברת הרפתקאות ביער ופגישות מרגשות.


מסיבת כריך הגבינה השמח

מסיבת יום הולדת עומדת להתקיים בממלכת הכריכים, אך הכריך אינו יודע לרקוד, ומשום כך אינו מאמין כי יוכל לכבוש את לבה של נסיכת הגבינות. כל החברים נרתמים לעזור לו ללמוד לרקוד. האם יצליח לעמוד במשימה?

 

 סדנאות יצירה לחג השבועות


 כתר-טנא ססגוני, נוצץ וצבעוני, מיוחד
      לחג.

  תמונות תלת-מימד - "מוצרי החלב 
       שלנו".

 תמונות תלת-מימד של "טנא שבעת
      המינים".

 מובייל "שבעת המינים".

 מגנטים למקרר של שבעת המינים.

 סלסילת ביכורים מבצק סוכר או
      מחימר.

 

הפעלה: בדרך אל המדורה הסודית


בקצה היער מתקיימת מדורה סודית, שמי שמצליח להגיע אליה זוכה באוצר. הילדים עוזרים לבר-כוכבא במסעו אל המדורה, אך בדרך פוגשים בחיות היער השונות, כאשר כל חיה מציבה בפניהם משימה שעליהם להצליח בה, בדרכם אל המדורה. המשימות כוללות קפיצה בשקים, קליעה למטרה, זחילה במערות, משחק כובעים ומשרוקיות יער, מעבר בין חישוקים ועוד.


 


 

 

סדנאות יצירה לל"ג בעומר:

מובייל חץ וקשת, להבות או דרקונים

כתר להבות


 

 

 

 

צוות "עתיד בהיר" מאחל  לכם פריחה ואושר!

 עוד לא מאוחר להזמין לל"ג בעומר – על הבמה, ליד המדורה ומסביב!

 

הצגות:

המדורה של מימי הדרקונית

המסע אל מדורת ל"ג בעומר  

השיר של מדורת ל"ג בעומר

 

הפעלות:

המתופפים הקטנים והאמיצים! – הפעלת תופים שמתאימה למדורה


הפעלה מלהיבה ויצירתית, מלאת קצב, בעקבות הסיפור "המתופפים האמיצים".

קבוצת המתופפים האמיצים, אותה מגלמים הילדים, יוצאת למשימה חשובה: להציל את נימי, הנסיכה השמחה, שנעלמה ביער שבו מתגוררת המכשפה השחורה. כדי להצליח במשימה על המתופפים האמיצים לגלות מהו "סוד התיפוף" הייחודי לכל אחת מהחיות ששומרות על ביתה של המכשפה. רק אם יגלו את הסוד, יוכלו לתופף בתופיהם את התיפוף הנכון ולהציל את נימי הנסיכה.

חזור למעלה | מפת אתר | הוסף למועדפים | עיצוב אתריםעיצוב אתרים  קישורים
"עתיד בהיר" הצגות תיאטרון והפעלות לילדים . רח' בר-לב 110 תל-אביב טל. 7302131 - 03 נייד: 4697746 - 054 פקס: 7302281 - 03
לייבסיטי - בניית אתרים