למידע השאירו פרטים
דף הבית >> פברואר 2012

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

פסח שמח
ואביב חביב

 מזל טוב, אני כבר בן 8

חודש פברואר הוא חודש מיוחד עבור התיאטרון, שכן ב-20 בפברואר 2004 הוא נולד... אז מזל טוב לתיאטרון הילדים "עתיד בהיר", שחוגג החודש שמונה שנים להיווסדו היצירתי!

 

שלגייה חדשה ומתוקה
רגע לפני חג האביב מגיעה לתיאטרון "עתיד בהיר" אורחת חדשה ומרגשת: קבלו את... שלגייה! שתהיה כוכבת ההצגה החדשה שלנו "שלגייה ותפוח האושר", שבה התפוח לא יהיה מורעל כלל, אלא פרי של אושר, שעל שלגייה להביא במהירות למדינת הגמדים וכמובן, לזכות בלבו של הנסיך. 

פסטיבל מעולם האגדות
אפשר לשלב את השלגייה המקסימה שלנו בפסטיבל שלם, "פסטיבל מהאגדות", שכולל, נוסף על ההצגה גם איפור וקעקועים מעולם האגדות, סדנת יצירה מדליקה – "אגדות על מקל", והפעלה סביב אוהל האגדות שלנו .

 

 שמחה רבה, שמחה רבה,
עוד מעט חג הפסח יגיע, וגם אביב כאן יפציע!
חוגגים פסח ואביב עם "עתיד בהיר":

ורגע לפני... מנקים בכיף, לכבוד חג הפסח ובכלל...
נכון שניקיון זה לא נשמע הכי כיף בעולם? אז מה דעתכם להפוך את הניקיון לחוויה מדליקה? זה מה שמובטח לכם עם ההצגה שלנו "חגיגת הניקיון של בתיה". 

 חגיגת הניקיון של בתיה
הצגה שכולה חגיגת ניקיון, עם הילדה בתיה, שמגיעה כל ערב בשעה שבע לטקס הניקיון באמבטיה, ועם חבריה לעולם הניקיון: מר ברז, גברת מגבת, יפית המראה, ששת מברשת השיניים ושמחה המשחה. האם בתיה תהיה בסוף הילדה הכי נקייה?  
 
 נשף האביב של תותי
תותי היא ילדה מתוקה שאוהבת מאוד תותים. חלומה הגדול הוא להגיע בזמן לארץ התותים, כדי להספיק לנשף האביב "תות המלכות", וכמובן לפגוש את מלך תות המפורסם, שהתותים של הכתר שלו אבדו... אך הדרך לשם אינה קלה. כדי להצליח במשימה עליה לבצע משימות שונות ומפתיעות....
כובעי האביב של מאיו
מאיו, שהגיע לביקור מיוחד לקראת חגיגת האביב, הוא ביצת הפתעה מתוקה. כהרגלו, מאיו השמח מביא איתו הפתעה: כובעי פרחים ססגוניים, אבל החגיגה הפרחונית נקטעת כאשר מופיעה לפתע שולה מכשולה המכשפה, שבאמצעות כשפיה מעלימה את כובעיו האהובים... האם הסוף יהיה מפתיע??  
גינת האביב של מושית החיפושית
שובב הכלבלב, מלך הגינה, מכין את הגינה לחגיגת האביב המתקרבת. לפתע, מגיעה לגינה הפורחת אורחת לא קרויה: מושית החיפושית. בהתחלה שובב ממש לא רוצה שחיפושיות יתעופפו לו בגינה, אבל החן החיפושי שלה שובה את לבו של שובב, והוא אפילו מציל אותה מלשונה של פרית הפרה, חובבת החיפושיות הנודעת...?
מעשה בחרוסת ובתפוח
התפוח האדום, שנפל מהעץ בחצר  מתגלגל ומגלה שאחיו התאום הלך לאיבוד.  כדי למצוא אותו הוא מבקר את בחגי ישראל,  וכמובן גם בחג הפסח, חג האביב,   ומגלה עד כמה התפוח, מלך החרוסת, מקובל ברוב החגים. האם תנחשו באיזה  חג הוא מוצא לבסוף את אחיו האבוד???
כרית החלומות של נסיך מצריים
חלומי, הנסיך טוב הלב של מצרים, מחליט למצוא נסיכה מצרית כלבבו, אך ראשית עליו לשמור מכל משמר על כרית החלומות שלו, זאת שעוזרת לו לפתור את החלומות, אחרת הנסיכה תכושף ותהפוך לחיה ביער. לילה אחד הכרית נעלמת... וכאן מתחיל סיפורנו.
המתנה של אליהו הנביא
מבוסס על סיפור חסידי. משה, גביר יהודי עשיר, חולם כל חייו לפגוש את אליהו הנביא, כי רק הוא יכול לפתור בעיה גדולה בחייו. מדי סדר פסח הוא מקווה להגשים את חלומו, אך הדבר לא עולה בידו. בייאושו הוא פונה לרבי יצחק, וזה שולח אותו למשפחת כהן, שגרה בקצה האחר של היער. הגביר מסכים לעבור את היער העבות והמסוכן, מצליח לעשות זאת בעזרת חיות היער – האריה, השפן והצפרדע, ומגיע למשפחה הענייה. הגביר עוזר לה לחגוג סדר פסח כהילכתו, אך אליהו הנביא עדיין לא בא. האם בסופו של דבר יפגוש משה יוסף את אליהו הנביא? האם יגלה מהי המתנה הגדולה של אליהו הנביא. 
מלך ההגדה
סיפור על צעצועים שמחליטים לקרוא את ההגדה ולמצוא את המלך או המלכה שיעזרו להם להתגבר על פרעה הרשע. האם יזכה בכתר הצב החכם, השפן הרשע, הדובון התם או הליצן שאינו יודע לשאול אלא רק לצחוק?
ריח פו-רח
הצגה אביבית וריחנית. סיפור מוזיקלי וריחני על האף הכי גדול בעולם, שיוצא למשימה חשובה, לשפוט בתחרות הפרחים העולמית, אבל בדרך מצטנן ומתעטש. על הילדים לעזור לו לגלות מיהו הפרח בעל הריח הטוב ביותר, ומה חושבת על כך מלכת הגן היפהפייה?
קסם של אפיקומן
סיפור על הילד עדי, שמתרגש לקראת יום הולדתו, החל בליל הסדר. בחלומו מופיע קוסם טוב לב, שמבטיח להגשים לעדי שלוש משאלות ולעזור לו למצוא את האפיקומן, אך הקוסם נעלם לפתע. האם יצליח עדי להחזיר את הקוסם כדי שיעזור לו לעמוד במשימה? ההצגה כוללת גם קסמים בשיתוף הילדים.. 
מה נשתנה בארץ השירים?
כדי להציל את השיר של הבובה ברי מציפורניו של "פרעה הגמד", שרוצה לחטוף אותו, הבובה ברי והילדה שיר יוצאות למסע קסום בארץ השירים. מי שיכול לעזור הוא החבר שיידע לשיר הכי טוב את "מה נשתנה". 
הפעלה: נסיכת מצריים והצפרדע
הצפרדע הענק והחביב רוצה לבקש מנסיכת מצריים שתעזור לבני ישראל לצאת ממצריים, אך כדי שתסכים, על הילדים לזכות בתחרויות ובמשחקים שהנסיכה תבקש מהם.
הפעלה: האריה מלך החיות, ומלכת היאור
האריה החמוד והרעב מחפש מה לאכול ליד היאור. לפתע הוא רואה את מלכת היאור. כדי לשכנע אותו שלא יאכל אותה, מלכת היאורבעזרת הילדים, צריכה למלא את משאלות האריה. האם תצליח במשימה?

סדנאות יצירה מומלצות לפסח

 

 משה בתיבהעשוי מחימר, פיסולי או בצק סוכר.
הכוס של אליהו הנביא כוס צבעונית ונוצצת כיאה לאליהו.
תמונת תלת-מימד המספרת את סיפורו של משה משה בתיבה
סלסילת האביב הכנת סלסילה צבעונית  בתלת-מימד ובה פירות וירקות העונה.
תמונות חול צבעוניות לזכר החול שממנו בנו אבותינו את הפירמידות במצריים.
עפיפוני החירותהכנת עפיפונים ססגוניים, שעליהם מודבקת המשאלה המיוחדת של כל ילד.

 

 

 

שיהיו לכם חגים שמחים!

 

 

צוות "עתיד בהיר"

 

חפשו אותנו בפייסבוק

 

חזור למעלה | מפת אתר | הוסף למועדפים | עיצוב אתריםעיצוב אתרים  קישורים
"עתיד בהיר" הצגות תיאטרון והפעלות לילדים . רח' בר-לב 110 תל-אביב טל. 7302131 - 03 נייד: 4697746 - 054 פקס: 7302281 - 03
לייבסיטי - בניית אתרים