למידע השאירו פרטים
דף הבית >> 5_2016_1

 

 הצגות לקייטנות
א'-ב'
 

אין כמו הצגה בקייטנה... כולם יחד יושבים, קשובים, צוחקים, חושבים, נהנים...
אנחנו בתיאטרון עתיד בהיר מלווים את פרויקט קייטנות א-ב ממש מהיום הראשון, ושמחים להמשיך וללוות אותו זו השנה השלישית. 
אז קבלו את העדכונים החמים ואת הרעיונות שלנו להצגות בקייטנות א'-ב'. 
ההצגות מחולקות לנושאים, אבל כל הצגה עומדת בזכות עצמה. 

בנושא - זהירות בדרכים: בדרכים עם קארי וחן נור הכדור ומר רמזור
בנושא - לבריאות: חגיגה בסלט  כוח ששת נלחם בעששת
בנושא - קבלת השונה והאחר: ענן שחור, עננה לבנה, כדור אדום  חגיגה בסלט
בנושא - איכות הסביבה: פרדי הצפרדע והדייגים פרח ירוק פח חום – מהפך בפח
בנושא - טועמים מארצות אחרות: ריקודים מסביב לעולם מילי בארץ המילים
בנושא - בלשים, רובוטים ודינוזאורים: קישקושית הבלשית ותעלומת החתול הנעלם  בארץ דין דין   הדינוזאור רובי הרובוט – חבר מעולם אחר
בנושא - אני ישראלי: פרח לנורית  ישראלה חוגגת סלט ישראלי
בנושא - מוזיקה וריקודים: ריקודים מסביב לעולם הכינור שרצה לצחוק פרח לנורית

 

 לבריאות

חגיגה בסלט
הבצל החביב, עוזב את הערוגה שלו ומחפש בית חדש, עם שכנים שיאהבו אותו. הוא מגלה קערת סלט שמוצאת חן בעיניו, אך נתקל בירקות-שכנים שלא רוצים אותו בגלל ריחו, בגלל טעמו או משום שהוא גורם להם לבכות... רק לאחר שהוא מציל את הסלט מהתולעת שהגיעה לבקר, שגם אותה לימדו שחשוב לאכול כל יום סלט טרי, הוא זוכה בכבוד ובהערכה בזכות תכונותיו הייחודיות. הצגה לכל המשפחה שמספרת על תכונותיו הבריאותיות של כל ירק, מעודדת לאכול סלט ומעניקה תובנות על קבלת השונה והאחר. ההצגה מאושרת על-ידי סל תרבות עיריית תל-אביב.

 


כוח ששת נלחם בעששת
שובב הכלבלב, שהגיע מכוכב השיניים הלבנות, מנסה להציל את שיניו של הילד דני, שלא רוצה ללכת לרופא השיניים, בעזרת כוח מיוחד של "גיבורי על": ששת המברשת ושמחה משחת השיניים. הילדים לומדת את ששת הכללים של כוח ששת לשמירה על שיניים בריאות וזוכים להתנסות בשלל פעילויות מלהיבות בנושא.
ההצגה נכתבה בשיתוף עם "כללית סמייל" ומכילה ידע מקצועי בנושא השמירה על בריאות השיניים.

 

 


 איכות הסביבה

פרדי הצפרדע והדייגים
הצגה מקורית ומוזיקלית בהשראת ספרו של זיגמונט פרנקל, שהופקה בשיתוף עם המרכז לחינוך סביבתי "תוצרת חירייה". פרדי הצפרדע השמח ואוהב החיים יוצא לחפש לעצמו בית חדש, לאחר שעל הביצה שלו בנו בניין חדש. בחיפושיו הוא מגלה מקומות חדשים שיכולים להיות לו לבית, לומד על דרכי הטיפול בפסולת: להשתמש פחות, לעשות שימוש חוזר ולמחזר, ופוגש חברים חדשים שאותם הוא מלמד לשמור על הסביבה.

 1

פח ירוק פח חום – מהפך בפח
סיפורם של ירוקת, 
הפח הירוק, ונחום פחום, הפח החום, שעייפים מאוד אחרי ארוחת הערב של משפחת ישראלי. המון זבל מגיע אחרי הארוחה. מהו הפח הנכון עבור רינה חומוסינה, קופסת החומוס? וקופסת השוקולד? והבצל? כאשר ניק הנקניק מסרב ללכת לפח הנכון, מגיע זבוביק זבוב הזבל כדי לעזור לפחים לפתור את הבעיה באופן יצירתי. הצגה מצחיקה ומקורית בנושא החשוב של "הפרדה במקור", הכוללת שירים והפעלות של הילדים, שלומדים על טיפול נכון בפסולת.

 

בלשים, רובוטים ודינוזאורים

קישקושית הבלשית ותעלומת החתול הנעלם
קישקושית הבלשית יוצאת למשימה חשובה: לגלות לאן נעלם החתול המתוק תול. בדרך היא פוגשת חברים טובים שעוזרים לה לפתור את התעלומה.

 רובי הרובוט – חבר מעולם אחר
סיפור על הרובוט הסקרן והחמוד רובי, שבורח מתוך מעבדתו של דוקטור עתידי ללא רשות, רגע לפני שהד"ר מספיק לחבר לו את כפתור החברות. האם יצליח למצוא חברים? מה עליו לעשות כדי להיות חבר אמיתי?בארץ דין דין הדינוזאור
גילי מקבלת מסבתה מתנה מיוחדת: בובה של דינוזאור. אך ברגע שהיא לוחצת על הזנב שלו, הוא לפתח מתעורר לחיים ומוביל אותה לביקור בארץ דין-דין הדינוזאור. שם היא פוגשת חברים חדשים וזוכה לחוות חוויות מרגשות.
מוזיקה וריקודים

ריקודים מסביב לעולם (ראו פירוט מעלה)

הכינור שרצה לצחוק
סיפורם של צחוקי הליצן, שאיבד את הצחוק שלו, ושל חברו, כינורי הכינור, שעוזר לו למצוא מחדש את הצחוק בעזרת מנגינות כינור מוכרות ואהובות. מה תהיה המנגינה המצחיקה שתחזיר לצחוקי את הצחוק?

 

פרח לנורית (ראו פירוט מעלה)


חג עצמאות שמח!!

התקשרו להזמין פעילויות!


בברכה, 
מאיה בהיר, "עתיד בהיר" – 054-4697746 משרד: 03-7302131


 

 

 זהירות בדרכים
 

 

בדרכים עם קארי וחן
קארי (Cary) שהוא אוטו צעיר, מר רמזור והילדה חן, לומדים את החוקים החשובים של התנהגות ילדים בכביש ובסביבתו בשיתוף עם הילדים. נכתב בהתאם לחוברת המעודכנת "תכני בטיחות בדרכים" של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

 
נור הכדור ומר רמזור
נור הכדור, הכדור האהוב של גילי, הולך לאיבוד. הוא רוצה מאוד להתגלגל חזרה הביתה, כדי לשמח את גילי העצובה, אבל אינו יודע איך לעבור את הדרך בשלום. לעזרתו מגיעים חברים חדשים: הב הכלבלב השובב, האוטו הקטן, וכמובן – מר רמזור אוהב לעזור, שיודע את כל חוקי התנועה ואת כללי ההתנהגות בכביש ובסביבתו. בעזרתם נור הכדור מצליח להתגלגל הביתה בשלום, ומגלה שהכינו לו הפתעה גדולה...


  

קבלת השונה והאחר

ענן שחור, עננה לבנה, כדור אדום
סיפור אהבה מרגש ושמיימי, בין ענן שחור וכבד לבין עננה לבנה וקלילה, שמוצאים את הדרך זה אל לבו של זו, על אף ההבדלים והצבעים, ומביאים לעולם את טיפונת האפורה, שגם היא מוצאת לה חבר מכוכב אחר... אדום, שמח וחמים.
הצגה על קבלת השונה והאחר, שמלמדת איך אפשר לחיות יחד, לעזור זה לזה ולנצל את השוני, דווקא בזכות ההבדלים. כי כל אחד הוא אחר, וכל אחד הוא עולם ומלואו...

 


1

חגיגה בסלט (ראו פירוט מעלה)
 

טועמים מארצות אחרות

מילי בארץ המילים
סיפור על הילדה מילי, שנסחפת לארץ רחוקה ולא מוכרת. היא רוצה לחזור הביתה, אך מפת הדרך נעולה בתוך התיבה הסודית של bad השודד הרע. לעזרתה מגיעים חברים חדשים: הבובה hope, שמביאה איתה את התקווה, לאפי הליצן, Tool החתול, שפותר כל בעיה באמצעות כלי העבודה שלו, דנה דאנס הרקדנית, וכמובן – Love הכלבלב, עם הלב המחבק. לכל אחד מהם רעיון משלו איך לגרום לשודד להשתנות. הצגה מרגשת, שמשלבת בדרך חווייתית מילים בסיסיות באנגלית, שהילדים זוכרים.

 ריקודים מסביב לעולם
רונית הרקדנית מאבדת את נעלי הריקוד המוזהבות שלה, שבלעדיהן לא תוכל להגשים את חלומה ולזכות בתחרות "ריקודים מסביב לעולם". אך מתברר שנעלי הפלא שלה כבר נמצאות בארץ אחרת, שאליה רונית תצליח להגיע אם תרקוד בהצלחה ריקודים ממקומות שונים בעולם, כמובן בעזרת הילדים. האם תגלו באיזו ארץ נמצאות הנעליים המוזהבות? האם רונית תמצא אותן בזמן כדי שתוכל להשתתף בתחרות "ריקודים מסביב לעולם"?

  

אני ישראלי

פרח לנורית
הצגה מקסימה שכוללת שירי משוררים לילדים, שכולנו אוהבים.
דני רוצה לכתוב שיר לנורית, הילדה הכי יפה בגן, אך מתבייש לספר לה על כך. במקום שיר, הוא נותן לה פרח... עד שיהיה לו האומץ לכתוב את השיר. האם תאהב נורית את הפרח? האם תקבל את השיר? האם תהיה חברה שלו?

 


ישראלה חוגגת
חגיגה גדולה וישראלית מאוד עם פיה מקסימה, שירים יפים ומקוריים והרבה שמחה. הפיה ישראלה מגיעה בטעות מכוכב הפיות למקום חדש עבורה, שבה היא פוגשת דמויות אופייניות לאותה ארץ, אך משונות מאוד עבורה: פיתה פלאפל, מר פלאפון, גברת מטקה ואפילו גברת חוצפה ומר חברות באים לבקר. כל אחד מהם משאיר בידה מתנה מיוחדת, שבעזרתה תוכל לגלות מהי אותה מדינה מפתיעה שאליה הגיעה.

 


סלט ישראלי
סיפורם של פיתה פלאפל וחומוס, שיוצאים לחפש את הסלט הכי ישראלי. בדרך פוגשים במלפפון ירוק ושמח, שגם הוא מחפש את הסלט המיוחד הזה. האם ימצאו יחדיו את הסלט הישראלי המושלם?

 
 

חזור למעלה | מפת אתר | הוסף למועדפים | עיצוב אתריםעיצוב אתרים  קישורים
"עתיד בהיר" הצגות תיאטרון והפעלות לילדים . רח' בר-לב 110 תל-אביב טל. 7302131 - 03 נייד: 4697746 - 054 פקס: 7302281 - 03
לייבסיטי - בניית אתרים