בעלי חיים

נמר בא לבקר
נמר בא לבקר

אבנר הנמר ממהר לחזור הביתה ליער, למסיבת יום ההולדת השמחה שהכינה לו חברתו הטובה, יפה הג'ירפה, אליה הוזמנו כל הנמרים ביער. אבל בדרכו לקטוף תותים למסיבה, התבלבל בדרך ואינו יודע איך לחזור הביתה. לעזרתו מגיעות חיות שונות – בהתחלה הן ממש פוחדות ממנו, אבל כשלומדות שאבנר הנמר הוא בסך הכול נמר חבר, הן מנסות לעזור.

חתול תעלול יוצא לטיול
חתול תעלול יוצא לטיול

חתול תעלול מחליט להזמין את חברתו הטובה, מיכל, לצאת איתו לטיול מלא הפתעות, חברים חדשים וכמובן... תעלולים! מי רוצה להצטרף לטיול של חתול תעלול?

מושית החיפושית ושובב הכלבלב
מושית החיפושית ושובב הכלבלב

סיפור על ידידות מיוחדת בין שובב הכלבלב לבין מושית החיפושית. שובב מנסה ללמד אותה להיות שובבה, וזה כמעט מצליח, אך הכול משתנה כאשר לגינה מתקרבת פרית הפרה, שכל חלומה הוא לאכול חיפושית קטנה ומתוקה לקינוח... האם יצליח שובב הכלבלב להציל את חברתו החדשה? האם פרית הפרה תגלה את כוחן של החברות ושל העזרה ההדדית?

חמורו של רבי עקיבא
חמורו של רבי עקיבא

על-פי הסיפור הידוע "הכול לטובה". רבי עקיבא יוצא למסע עם חבריו הטובים, אך מאבד אותם לחיות טרף מסיבה שאינו יכול להבין... הוא רק בטוח שהכול לטובה כי הוא בוטח בה'. בסופו של הסיפור הוא מבין את האירועים ומודה שוב לה' על החסד שעשה עימו.

הצפרדע הקופצת
הצפרדע הקופצת

העיקרון המדעי: גלגולי אנרגיה, חומר אלסטי ופלסטי

לאן נעלמה מלכת הדבורים
לאן נעלמה מלכת הדבורים

דבורית המתוקה מתעופפת בין הפרחים כדי לאסוף צוף ופוגשת ביערית, ילדה סקרנית שרוצה להכיר דבורה אמיתית. לאחר שדבורית מבינה שיערית לא תפגע בה ויערית לא מפחדת יותר מעקיצת דבורה, הן ממהרות אל הכוורת כדי להכיר את אמא של דבורית, מלכת הדבורים. אך מלכת הדבורים נעלמה. מה קרה למלכה? הצגה שמסבירה את חשיבות הדבורים לחיינו ומעוררת את הרצון לשמור עליהן בעולם שלנו.

הצפרדע המגנטית שלא יכולה לשבת
הצפרדע המגנטית שלא יכולה לשבת

העיקרון המדעי: דחייה בין שני קטבים זהים של מגנטים

איש הציפורים
איש הציפורים

הילדה תותי יוצאת ליער כדי לאסוף תותים ליום ההולדת של אמא שלה, רותי, אבל מתבלבלת בדרך, לא יודעת איך לחזור הביתה. היא עצובה ומבוהלת. לפתע היא שומעת קולות של ציפורים. היא מתקרבת ומגלה איש קצת מוזר, איש הציפורים. היא נבהלת ממנו והוא גם נבהל ממנה, כי הוא מזמן לא ראה אנשים בקרבתו, אלא רק ציפורים וחיות אחרות. האם הציפורים של האיש המוזר יעזרו לתותי לחזור הביתה? האם תותי תצליח להחזיר לאיש הציפורים את האמון בבני האדם?

הפינגווין שרצה לעוף
הפינגווין שרצה לעוף

פיני הפינגווין, שגר בארץ פינגוויניה הרחוקה, מקבל מכתב ובו הזמנה לפגוש את הנסיכה פנינה פינגווינה, שגרה בממלכה מעבר לים. חלום חייו עומד להתגשם... אך כדי להגיע אליה, עליו לדעת לעוף. כידוע, הפינגווינים הם עופות שאינם עפים... מה עושים? עד כמה רחוק מוכן פיני הפינגווין ללכת כדי להגשים את חלומו? 

פרדי הצפרדע והדייגים
פרדי הצפרדע והדייגים

פרדי הצפרדע השמח ואוהב החיים יוצא לחפש לעצמו בית חדש, לאחר שעל הביצה שלו בנו מגדל גבוה. בחיפושיו הוא מגלה מקומות חדשים שיכולים להיות לו לבית, לומד על דרכי הטיפול בפסולת: להשתמש פחות, לעשות שימוש חוזר ולמחזר, ופוגש חברים חדשים שאותם הוא מלמד לשמור על הסביבה. בדרך הוא אפילו מצליח להציל את הדגים, חבריו החדשים, מהדייגים הרעבים.

פרפר שיווי משקל
פרפר שיווי משקל

העיקרון המדעי: נקודת איזון באמצעות שינוי מרכז הכובד המאפשר שיווי משקל. 

קנגורו כיס
קנגורו כיס

עקרון קביעות האובייקט - האובייקט קיים גם כאשר לא רואים אותו

העכבר שחלם להיות פיל
העכבר שחלם להיות פיל

העלילה מספרת על גברי העכבר, שכדי לכבוש את לבה של אהובתו פילונת פילפילונת רוצה להפוך לפיל. לאחר שהוא מאמין שהצליח במשימה, הוא מגיע אל אהובתו, אך הוא רואה שהפילונת המתוקה עצובה, משום שחלומה להכיר עכבר כלבבה אינו מתגשם... האם יצליח גברי העכבר, שבינתיים הפך לגבריאל הפיל, לכבוש את לבה הפילי של פילפילונת?

לצפייה בסרטון הקליקו כאן

דינוזאורים בתלת מימד
דינוזאורים בתלת מימד

העיקרון המדעי: שיווי משקל

תותי והאריה שאהב תות
תותי והאריה שאהב תות

תותי המתוקה יוצאת למסע בעקבות התותים האבודים של מלך תות ובדרך פוגשת גיבורי סיפורים על תותים, ובראשם, כמובן, את האריה שאהב תות. האם יעזור האריה לתותי לעמוד במשימתה המלכותית? 

אפרוח רב-מוח
אפרוח רב-מוח

אפרוח רב-מוח מתכונן לתחרות האפרוחיאדה, שבה עליו לבצע משימות שונות בהצלחה.

גבריהו בר-כוח, התרנגול השחצן והכוחני, רוצה גם כן להשתתף באפרוחיאדה. 

הוא מאמין שבזכות הכוח שלו יצליח במשימה. 

מה יגבר על מה? הכוח או המוח? 

הצגה משעשעת ומוסר השכל בצדה.תוכי  שיווי המשקל
תוכי שיווי המשקל

העקרון המדעי: מרכז כובד ושיווי משקל

מסביב לעולם עם החתול במגפיים
מסביב לעולם עם החתול במגפיים

המשך מקורי לאגדה הקלאסית על החתול במגפיים. בן הטוחן שהפך לנסיך בזכות החתול במגפיים, ואשתו הנסיכה בת המלך טובת הלב, מחליטים לגמול לחתול על טוב לבו ועל עזרתו הרבה ויוצאים לחפש גם לחתול נסיכה כלבבו. כדי למצוא אותה הם עוברים בארצות שונות. 

האריה המחייך
האריה המחייך

הכנת אריה מחייך מחומרים בשימוש חוזר. 

חסידה הפרה שומרת שבת
חסידה הפרה שומרת שבת

סיפור על פרה מיוחדת, שמקפידה על שמירת שבת גם כאשר נמכרה לגוי ובעקבות עקשנותה השתנו סדרי עולם.

הסוד של רזי ברווזי
הסוד של רזי ברווזי

 רזי ברווזי הוא הברווז הכי מיוחד בשכונת הברווזים הססגונית של ארץ ברווזיה, כי הוא פשוט חכם ויודע את כל הסודות של כולם. יום אחד מגיעה לשכונה הילדה גילי, הילדה הכי    סקרנית בעולם, שאוהבת מאוד לרקוד, לשיר, לשחק ולצחוק, אבל יש סוד אחד נוסף שהיא ממש חייבת לדעת... יחד הם יוצאים למסע של גילוי סודי, עם הרבה הפתעות, משחקים ושמחה.

השפן הלבן
השפן הלבן

הכנת שפן חמוד מחומרים בשימוש חוזר